Kino Svět Hodonín

Mirek Kemel

Koncert a výstava kreslených vtipů Mirka Kemela

Přístupno:Přístupno
Vstupné:Zdarma

Hraje se:

Pondělí, 19. 6. 2017 19:00 REZERVOVAT

Dne 19. června proběhne ve kině Svět Hodonín koncert a výstava kreslených vtipů Mirka Kemela. Miroslav Kemel „karikaturista na volné noze“ představí svoji autorskou tvorbu kreslených vtipů a na závěr vernisáže proběhne koncert. Vernisáž výstavy začíná již v 18.00 v kavárně kina Svět. Vstup volný.

Nově je volný vstup i na koncert. Již zakoupené vstupenky je možné vrátit v pokladně kina Svět nebo v předprodejních místech.

Mirek Kemel

Dnešní hudební svět je plný rychlokvašených „projektů“ a mediálních hvězd, které pohasínají, ještě než se pořádně rozsvítí. O to cennější je setkání s člověkem, pro kterého je lidská výpověď – nebo chcete-li „umělecké sdělení“ – na prvním místě, kdo prostě zpívá o sobě a svém světě bez toho, že by se tím chtěl hned „zviditelnit“.

Písničkář Mirek Kemel se hudbě věnuje od středoškolských let, ve druhé polovině osmdesátých let pravidelně hrával v žižkovských hospodách na kytaru a foukací harmoniku a již tehdy začaly vznikat jeho první autorské písničky. V roce 2007 objevil tahací harmoniku a její kouzlo jej úplně dostalo. Fascinovala jej svým charakteristickým zvukem a možnostmi jak sólového, tak doprovodného nástroje. Rok chodil k učiteli Václavu Veselému, který ho naučil základům hry. Velký důraz klade Mirek Kemel na texty, z velké většiny inspirované skutečně prožitými událostmi. Snaží se pod jednoduchými příběhy hledat něco, co nás přesahuje. I když každý člověk má příběh rozdílný a individuální prožitky se liší v místě, čase a intenzitě, existuje něco pod tím, základní příběh, který máme všichni hodně podobný. Více…

Mirek Kemel

Kino Svět
Velkomoravská 1535/9
695 01 Hodonín

Rezervace vstupenek:
+420 518 351 092